دبیرستان‌رازی

آدرس ما
یوسف آباد (اسد آبادی)‌،‌خیابان 9 ، پ34
با ما در ارتباط باشید
info@razisch.ir
شماره تماس
(۰۲۱) 88705742

کارهای مهمی که بعد از کنکور باید انجام داد ؟

 

 

دوران بعداز کنکور دورانى پر استرس محسوب ميشود؛ به ویژه درصورتی که ندانيد كه نتايج اين ازمون چه خواهد شد، و تا مشخص شدن نتايج، حس بلا تكليفى خواهيد داشت؛ ولی بايد بدانيد كه مهم نيست كنكور را چطور پشت سر گذاشته ايد، و در اين مرحله، استرس هيچ كمكى به شما نميكند؛ اما صحبت کردن در اين مورد، بسيار اسان تر از عمل كردن به آن است.

دوران كنكور معمولاً يكى از پر تنش ترين دوران هاي زندگى است. مطمئنا بخاطرسپردن حجم زيادى از اطلاعات و گوشزد کردن مداوم اطرافيان در خصوص مهم بودن اين ازمون و تأثير آن بر آينده شما، استرس زيادى را به شما وارد كرده است.

 

حال كه اين ازمون را پشت سر گذاشته ايد، بدانيد دورانى كه بايد در انتظار نتايج بمانيد نيز خود دورانى پر استرس محسوب ميشود؛ به ویژه درصورتی که ندانيد كه نتايج اين ازمون چه خواهد شد، و تا مشخص شدن نتايج، حس بلا تكليفى خواهيد داشت؛ ولی بايد بدانيد كه مهم نيست كنكور را چطور پشت سر گذاشته ايد، و در اين مرحله، استرس هيچ كمكى به شما نميكند؛ اما صحبت کردن در اين مورد، بسيار اسان تر از عمل كردن به آن است.

  

به هر حال، ازمون سراسری در کمال صحت و توجه برپا شد و داوطلبان یک مرحله مهم را پشت سر گذاشتند. ولی کنکوری ها پس از ازمون به سه گروه تقسیم میشوند :

 

گروه نخست آنهایی هستند که بعد از یک عمر مطالعه و تحقيق، درس خواندن و شاگردی، در ازمون به خوبی حضور می یابند و از حاصل کارکرد خود بسیار راضی هستند و اینک هم که با آنها حرف می زنیم اظهار امیدواري ميکنند و نسبت به آينده، بسیار خوشبین هستند.

 

گروه دوم: افرادی را دربردارد که دچار شک هستند یعنی نه می توانند بگویند حتماً قبول میشوند و نه می توانند بگویند حتماً مردود میشوند و در این وادی سرگردان دست و پا ميزنند .

 

گروه سوم: افرادی هستند که اعتقاد دارند در این ازمون موفق نمی شوند. این اشخاص براي شرکت در ازمون به مطالعه در چند هفته پایان بسنده کرده و از همان اول بصورت آزمایشی در این آزمون شرکت نموده اند و آنقدر به دنبال کسب نتيجه نیستند

ولی چند نکته را بخاطر داشته باشید:

نخست این که چه قبول شوید و چه قبول نشوید استرس های قبل از آزمون و پس از آزمون و پس از انتخاب رشته و قبل از انتخاب رشته و... نه تنها به قبولی شما درکنکور اصلاً کمکی نمی کند بلکه یقینا در قبول نشدن تان مؤثر است. شما چه استرس داشته باشید چه استرس نداشته باشید اتفاقی که باید بیفتد می افتد.

 

پس مضطرب نباشید تا نخست این که با فکر راحت روزها را سپری کنید و روزگارتان را بخود و خانواده خود تلخ نکنید. دوم این که استرس و نگرانی حجم سنگینی از حافظه شما را اشغال ميکند و بازده ذهني شما را کاهش ميدهد . پس یادگیری شما را مشکل ميکند . درصورتی که دلتان می خواهد قبول شوید راهش این است که مضطرب نباشید و راه‌های مبارزه با استرس و نگرانی را در خودتان تقویت کنید.

 

سوم این که:بزرگ ترين حُسن قبولی درکنکور صرفا این است که براي یک مدتی تکلیف تان روشن ميشود و از دلواپسی های زيادي راحت می شوید؛ اما صرفا براي یک مقطع کوتاه و تا چشم به هم بزنید باید با کاغذ پاره ای که اسمش مدرک است در بازار کار سرگردان بچرخید به امید روزنه ای براي ورود در بازار بی سر و سامان کار و اشتغال. آن گاه می بینید که دانشگاه نرفتن مشکلاتش از دانشگاه رفتن کم تر است.

 

درصورتی که فکر می کنید که تاب تحمل این سختی ها را دارید و پُز دانشگاه رفتن به این سختی ها می ارزد قدم در این راه بگذارید وگر نه توصیه می کنیم شب و روزتان را یکی نکنید و با آرامش و شادمان از روزگار جوانی تان بهره ببرید و خود را سرگردان کلاس ها و کتاب ها و هزینه ها و... نکنید. بخصوص اگر از آن گروه از جوانان هستید که دانشگاه را انتخاب ميکنند  زیرا مُد است، توصیه می کنیم اصلاً به دانشگاه نروید.

 

درصورتی که از آن گروه هستید که درس خواندن را دوست دارند و به فتح قله های علم در این راه فکر ميکنند توصیه می کنیم حتی درصورتی که در کنکور قبول نشدید سعی کنید و براي سال آينده برنامه ريزي کنید و از همین امروز آستین های اراده را بالا بزنید و در در برابر تمام موانع و سختی ها سینه سپرکنید و سعی کنید که حتماً در دانشگاه قبول شوید.

 

درصورتی که شما هم جز آن گروه افرادى هستيد كه پس از كنكور هم چنان استرس دارند، مضطرب نباشيد!

 

 

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش