دبیرستان‌رازی

آدرس ما
یوسف آباد (اسد آبادی)‌،‌خیابان 9 ، پ34
با ما در ارتباط باشید
info@razisch.ir
شماره تماس
(۰۲۱) 88705742

روشهای کاهش اضطراب امتحان

 

razi.JPG 061.jpg

 

روشهای کاهش اضطراب امتحان

1- آماده سازی ؛ یکی از بهترین شیوه های به حداقل رساندن اضطراب میباشد. به یاد داشته باشید که از انباشته کردن مطالب امتحان اجتناب کنید ، چراکه تسلط بر کل مطالب یک نیمسال تحصیلی یک روز از قبل از امتحان شیوه یادگیری  غلطی است و به آسانی اضطراب ایجاد می نماید.

2- در هنگام مطالعه یادداشت برداری و خلاصه نویسی را فراموش نکنید.مطالعه به روش فوق ضمن اینکه شما را به دقت و پیدا کردن نکات عمده موضوع مطالعه وادار میکند ، یک نوع دوره کردن نیز هست و برای یافتن مطالب دیگر نیاز به مراجعه به کل کتاب نخواهد بود.بلکه می توانید به یادداشتها مراجعه نمایید.

3- از قدرت استقلال استفاده نموده و هنگام مطالعه از خود بپرسید (چه سوالی ممکن است از شما پرسیده شود؟) آنگاه سعی کنید با ادغام و یکپارچه ساختن تمامی افکاری که از کتاب ها ، یادداشت ها و سخنرانی ها و خواندنی های اضافی به دست آورده اید، به آن سوال پاسخ دهید.

4- نگرش خود را از امتحان تغییر دهید ، به این معنا که زیاد از حد به نمره اهمیت ندهید ف چراکه نمره بازتابی از ارزشهای فردی شما نمی باشد، همیشه به خودتان بگویید که امتحان فقط یک امتحان است ، چیزهای دیگری هم در زندگی هست. در جلسه امتحان نیز بجای فکر کردن به نتیجه امتحان فقط سعی کنید هر چه را که می دانید تا آنجا که میتوانید نشان دهید.

 5- همیشه به یاد داشته باشید شما موجودی زیستی روانی اجتماعی هستید. به این معنا که به خودتان به عنوان یک شخص کامل با نیازهای عاطفی و اجتماعی نگاه کنید نه فقط یک امتحان دهنده ، بنابراین سعی نمایید که :

الف ) عادت خوب غذایی و ورزش کردن را ادامه دهید. تفریحات و فعالیت های اجتماعی را قطع نکنید چراکه همه اینها به سلامتی جسمی و روانی شما کمک خواهد کرد.

ب ) شما قبل از امتحان خوب بخوابید زیرا که خستگی و بی خوابی یا بد خوابی می تواند به شدت بر کارآمدی شما تاثیر منفی داشته باشد.

ج ) به خودتان وعده پاداش بعد از امتحان بدهید (مواردی نظیر تماشای فیلم ،‌ پارک رفتن ، دیدار با دوستان ، خوردن غذا در بیرون و ...) صرف نظر از نتیجه امتحان حتما پاداشی که به خود داده اید را عملی کنید و از آن لذت ببرید.

                                                                                                          واحد مشاوره دبیرستان و پیش دانشگاهی رازی

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش